Hakkımda

hakkımda1981 İzmir doğumluyum. İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler eğitimi aldım. Ardından Fransa’da Uluslararası Yöneticilik yükseklisansımı tamamlayıp döndüğümde, hep hayal ettiğim gibi kurumsal bir şirkette pazarlama departmanında çalışmaya başladım.

Yıllar yılları kovaladı, kariyerimde hızla ilerledim ama istediğimin aslında bu olmadığını fark ettim. Kendi işimi yapma hayaliyle yanıp tutuşurken buldum kendimi ve LeiLeo markasını kurdum. Henüz bebek sahibi olmadan anne-bebek dünyasına adım atmış oldum. Yeni annelerin emzirmeyle ilgili çok sorun yaşadığını ve destek olacak birini bulmakta ne kadar zorlandıklarını görüp Gönüllü Emzirme Rehberi oldum. Ve bir gün tesadüfen bir arkadaşım bana “Sen tam hamile yogası eğitmeni olacak kişisin” dedi ve bu fikri aklıma soktu. Faydalarını ve gerekliliğini öğrendikten ve hamile olmamama rağmen katıldığım birkaç dersteki huzuru yaşadıktan sonra ben de anne adaylarına bu özel dönemlerinin en güzel hediyesini vermek istedim. Aynı zamanda onlara emzirmeyle ilgili bilgilerimi de doğru zamanda yani doğum öncesinde aktarmak istedim.

Yogaşala’da aldığım Neslihan İskit’le Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi’nin ardından, dünyanın önde gelen hamile, anne ve bebek yogası okullarından Birthlight’ın Hamile Yogası Eğitmenlik Sertifikasını aldım. Yaklaşık üç ay sonra kızıma, Boncuk Ayşe’ye hamile olduğumu öğrendim. Hamileliğimi keyifle yoga yaptırarak geçirdim. Bu sayede rahat bir şekilde doğal doğumla kavuştum kızıma. 2012 yılından beri Acıbadem Hastaneleri’nin hamile yogası eğitmenliğinin yanı sıra anne-bebek markaları ile işbirlikleri kurarak ücretsiz hamile yogası dersleri veriyorum.

Hamile yogası bir lüks değil, bir ihtiyaçtır. Amacım, hamile yogasını kitlelere yaymak, bu sayede her hamilenin bu özel dönemi sağlıkla geçirmesine ve bebeğine rahat bir doğumla kavuşmasına yardımcı olmak.

En kısa zamanda tanışmak ve birlikte keyifle yoga yapmak dileğiyle,

Sevgiler,

Zeynep Gözübüyük

Ders programı