Pusetimizi seçtik

Posted by on Şub 6, 2013 in Bebekle Hayat, Blog, Hamilelik, Marka | 14 comments

Bebek alışverişinde en önemli ve zor kararlardan biri bence puset seçimi. Onlarca çeşit arasından hangisi seçmeli? Neye göre seçim yapılmalı? Arkadaş tavsiyeleri, bloglardaki ve Fikirdenk‘teki yorumlar sonrasında gidip yerinde gördüğüm ve denediğim pusetler içinde en çok Maclaren Quest Sport modelini kendime yakın buldum.
Daha konforlu ve şık pusetler vardı, ama ben tercihimi pratik ve hafif bir pusetten yana kullandım.

maclaren quest sportNeden derseniz:
– Pratiklik benim için çok önemli. Alacağım puset hafif ve çok kolay katlanır olmalıydı. Bu puset 5.5 kg ve tek hamlede ve tek elle rahatça katlanıyor.
– Arabasız bir anne olacağım. Merkezi bir yerde oturduğumuz için arabaya gerek duymadım bugüne kadar. Ayşe’yle de mümkün olduğunca yürüyerek, taksi ve metro kullanarak bir yerlere gitmeyi planlıyorum. Tek başıma bebeği kucaklayıp, slinge koyup, puseti kapatıp kendimi bir taksiye atabilmeliyim, ki bu pusetle yapılabilir diye düşünüyorum. Çanta gibi sırta asabilme olayı da bir artısı.
– Evimiz yokuşlu bir semtte. Hafif ve kolay itilebilen, küçük tekerlekli bir puset olması benim için önemliydi. Bu puset çok rahat gidiyor her yolda. Manevra kabiliyeti de gayet iyi. Kaldırımlara inip çıkması kolay. Bizim oralarda gözüm hep pusetlerde, bakıyorum hep baston tercih ediliyor.
– 2012 modeli doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Üzerine anakucağı oturamıyor ama ben daha önce şu ürünü getirtmiştim. Onu koyup ilk aylarda ekstra destekli ve rahat bir hale getirmeyi düşünüyorum.

puset destek yastığı

Deneyimli anne arkadaşlarımın çoğu ağır ve büyük pusetlerin 7.-8. aydan itibaren yerini baston pusete bıraktığını söylemişti. Ben direkt bastonla başlamayı seçtim.
Ayrıca her evden çıktığımda puset almayabilirim, slingle kucağımda taşıyarak birçok yere gideceğimi düşünüyorum. Eğer gittiğimiz yerde uzun süre oturmamız gerekirse yanıma anakucağını alabilirim. Deneyimleyerek göreceğim. Umarım memnun kalırım.
Kendi önceliklerime göre iyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Pratik, hafif, sade ve kullanışlı bir puset Maclaren Quest Sport. Onun yanında bütün pusetler bana çok havaleli geldi ve rahat kullanamayacağımı hissettim.

Puset seçimi yaparken yokuşlu bir yerde mi oturuyorsunuz, düz ayak mı, arabanız var mı, tek başınıza bebeğinizle çıkıp gezme düşünceniz var mı, sizin için pratiklik ne kadar önemli, bunları düşünmekte fayda var. Ben kararımı verdim rahatladım, sizlere kolay gelsin =) Özellikle ilk 3-4 aydaki kullanımımız konusunda deneyimlerimi paylaşacağım.
Sevgiler,
Zeynep

 

 

14 Comments

 1. güle güle kullansın Ayşecik :) Siz de bol bol keyifle gezin.
  .Çok doğru tercih bence. Bende doğumdan önce o şık travel setlerden almıştım dünya para verip ama doğumdan 3 ay sonra koşa koşa gidip aynı model (hatta aynı renk:) ) mclaren quest aldım .

  • Cok tesekkur ederiz =) Ben de bu yorumu çok duyduğum için bundan başlamayı tercih ettim. Puset kardeşliği olmuş ne güzel, umarım biz de memnun kalırız. Sevgiler =)

 2. güle güle kullansın Ayşecik :) Siz de bol bol keyifle gezin.
  .Çok doğru tercih bence. Bende doğumdan önce o şık travel setlerden almıştım dünya para verip ama doğumdan 3 ay sonra koşa koşa gidip aynı model (hatta aynı renk:) ) mclaren quest aldım .

  • Cok tesekkur ederiz =) Ben de bu yorumu çok duyduğum için bundan başlamayı tercih ettim. Puset kardeşliği olmuş ne güzel, umarım biz de memnun kalırız. Sevgiler =)

 3. Zeynep hanım hayırlı olsun, bu arada ben de yakında doğacak kızıma Ayşe ismini koyacağım. Sağlıkla gelsinler inşaallah. Bu arada puset seçimi gerçekten çok önemli, ben de oğlum için Chicco nun lite way modelini kullanıyorum, gayette memnunum. Pusette hafiflik ve pratiklik çok önemli.

 4. Çok isabetli bir seçim olmuş Zeynepciğim. Ben de o ağır şeylerden alıp sonradan maclaren’a geçmek zorunda kalmıştım. Tek problem, yenidoğan için bu araba koltuğu/anakucağının baston modellerle kullanılamaması. Sen bunu nasıl çözdün anlayamadım ama yine de maclaren çok doğru seçim. Yurtdışında araba koltuğu ile kullanabilmek için pusetin sadece iskeletinin de satıldığını duymuştum. Pusete geçene kadar bu şekilde çok daha ekonomik oluyordur haliyle.

 5. Çok isabetli bir seçim olmuş Zeynepciğim. Ben de o ağır şeylerden alıp sonradan maclaren’a geçmek zorunda kalmıştım. Tek problem, yenidoğan için bu araba koltuğu/anakucağının baston modellerle kullanılamaması. Sen bunu nasıl çözdün anlayamadım ama yine de maclaren çok doğru seçim. Yurtdışında araba koltuğu ile kullanabilmek için pusetin sadece iskeletinin de satıldığını duymuştum. Pusete geçene kadar bu şekilde çok daha ekonomik oluyordur haliyle.

 6. Zeynep ; boncuk Ayşe’ y le beraber güle güle kullanın.Bizde geçenlerde Nuna’nın travel setini aldık..Tek elle kapanma ,yer kaplamama ,pratik olması ve 6 kilo oluşu bizi cezbetti..Bakalım bizde 1.5 ay sonra bebişimiz gelince kullanmaya başlayacağız…

 7. Zeynep ; boncuk Ayşe’ y le beraber güle güle kullanın.Bizde geçenlerde Nuna’nın travel setini aldık..Tek elle kapanma ,yer kaplamama ,pratik olması ve 6 kilo oluşu bizi cezbetti..Bakalım bizde 1.5 ay sonra bebişimiz gelince kullanmaya başlayacağız…

 8. Merhaba,
  Kullanım sonrası yorumlarınızı da almak isterim. Ben de sizin gibi düşünüyorum doğacak bebeğimiz için. Memnun kaldınız mı? Ayrıca oto koltuğu aldınız mı? Bu konudaki görüşlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

  • Ben cok memnunum ama ilk 3 ay kullanmadim hep slingde tasidim cunku ayse kolikti ve kucak harici bir yerde durmuyordu. Puset cok pratik ve 1 yastan sonra illa ki ona geciliyor, ben eger rahat etmezsem daha konforlu bjr piset alir bunu 1 yastan sonra kullanirim diye dusunmustum ama gerek kalmadi slingden sonra pusete gectik. Siz de saglikla kavusun bebeginize… Sevgiler

   • Cevabınız için teşekkür ederim :) Bizim bebeğimiz de inşallah eylül sonu doğacağı için ilk 3-5 ay gerek olmaz diye düşünmüştüm pusete. Sizin deneyiminizden de doğru düşündüğümü anlıyorum. Ben de sling almayı düşünüyorum. İnşallah bizim bebeğimiz de sling’i sever. Şimdilik oto koltuğu aldım. Henüz çok erken ama insan dayanamıyor :)) İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Sevgiler…

 9. Merhaba,
  Kullanım sonrası yorumlarınızı da almak isterim. Ben de sizin gibi düşünüyorum doğacak bebeğimiz için. Memnun kaldınız mı? Ayrıca oto koltuğu aldınız mı? Bu konudaki görüşlerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir