Acıbadem Hastaneleri

Hoş Geldin Bebek…

Hoş Geldin Bebek Doğum Paketi’nin amacı; Siz anne ve baba adaylarının, bebeğinize en güzel şekilde ‘Hoş Geldin’ diyebilmenizi sağlamak. Doğum öncesi, sırası ve sonrasında verilecek bir dizi hizmeti barındıran Hoş Geldin Bebek paketi, Medikal, Oda Süsleme-Fotoğraf ve Hoş Geldin Bebek olmak üzere 3 farklı modülden oluşuyor.

Acıbadem Hastanelerinde doğum yapan tüm hastalar bir dizi hizmetten yararlanabiliyor.

ACIBADEM’DE DOĞUM

 1. İlk Söz Defteri

Bebeğe özel hazırlanan “İlk Söz” defterine anne babalar, bebekleriyle ilgili duygularını ve iletmek istedikleri notları yazabiliyor. Defter, bebeğe özel yazılmış bir şiirle birlikte anne babaya armağan ediliyor.

 1. Anne Güzellik Bakımı

Annelerin en özel anlarından biri bebeklerini kucaklarına aldıkları an. Kuaför hizmeti ile annelerin bu özel anlarında ve sonrasında bakımlı olmaları için imkan sağlanıyor.

 1. Hoş Geldin Yemeği

Anne babalara, uzun bir hamilelik sürecinden sonra baş başa yiyebilecekleri güzel bir kutlama yemeği sunuluyor.

 1. Bebek Çantası

Yenidoğan bebeğin ihtiyacı olan giysiler ve malzemeler hastane tarafından özel bir bebek çantasında anne babalara armağan ediliyor. Çantadaki giysiler, bebekler için en sağlıklı olan organik kumaştan oluşurken pişik kreminden şampuana kadar birçok seçkin markanın ürünleri de çantada yer alıyor.

 1. Lohusa Şerbeti

Bebeğin doğumunu kutlamak amacıyla aileye ve misafirlere özel sunumla lohusa şerbeti ikramı yapılıyor.

 1. Hamile Yogası Dersleri

Anne adayına hamilelik süreci boyunca yoga dersleri alma imkanı sunularak hamileliği ve   doğumu kolaylaştırmak amaçlanıyor.

 

MEDİKAL MODÜL

1. Diyetisyen Görüşmesi (2 kez)

Hem hamilelik dönemi, hem de doğum sonrasında sağlıklı beslenme anne ve bebek için büyük önem taşıyor. Anne karnındaki bebeğin gelişimi, annenin beslenmesi ile yakından ilişkili. Ayrıca sağlıklı beslenme ile anne, kendisinde oluşabilecek birçok sağlık sorununun da engellemesini sağlayabiliyor. Hamilelik sürecinde veya doğum sonrasında faydalanılabilecek diyetisyen görüşmesinde; hamilelikte sağlıklı beslenme, kilo takibi ve doğum sonrası anne ile bebeğin sağlığını olumlu yönde etkileyecek doğru beslenme önerilerinde bulunuluyor.

2. Evde Bebek Bakımı ve Aile Eğitimi

Acıbadem Mobil Sağlık Evde Bakım Hizmetleri, bebeklerin sağlığı açısından çok önemli olan, “yenidoğan” döneminde ihtiyaç duyacağınız yardım, kontrol ve sağlık hizmetlerinden güvenli, rahat ve en hızlı şekilde yararlanmanızı sağlıyor.

3. Evde ve Telefonda Psikolojik – Pedagojik Danışmanlık Hizmeti

Evde Psikolojik Danışmanlık Hizmeti, bebek gelişiminin değerlendirilmesi ve bilinçli anne -bebek ilişkisinin kurulmasını amaçlıyor. Evinize gelen uzman pedagog ve Aile Danışmanı, bebeğinizin içinde bulunduğu gelişim döneminin özellikleri hakkında sizi bilgilendiriyor. Çocuğunuzun psiko – pedagojik gelişimine ilişkin sorularınızı cevaplıyor, sağlıklı ebeveyn davranışları doğrultusunda sizi yönlendiriyor. Bilgi istediğiniz konularda randevu alarak psikologlarımızla telefonla görüşme yapabilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve yönlendirme talep edebilirsiniz. Kişisel problemlerden günlük sorunlarınıza; aile ve ilişki problemlerinden çocuklarınızla ilgili sorunlara kadar geniş bir yelpazede hizmetten faydalanabilirsiniz.

4. Evde Hemşire Hizmeti

Evde hemşirelik hizmeti kapsamında enjeksiyon, kan alma, serum takma, pansuman ve yara bakımı, sonda uygulamaları bulunuyor. Bu hizmet sadece İstanbul il sınırları içinde geçerli.

5. Ambulans Hizmeti

Doktor, acil tıp teknisyeni (paramedik) ve ilk yardım eğitimli sürücü ile 9 saate kadar yoğun bakım hizmeti verebilen, uluslararası standartlara sahip ambulanslarımızdan, acil durumlarda geniş ulaşım ağı sayesinde en hızlı şekilde yararlanabilirsiniz.

6. Doktor Danışma Hattı

Medikal Çağrı Merkezi Doktorlarımızdan, 444 9 724 numaralı sağlık

hattımızı arayarak 7 gün 24 saat, acil ve acil olmayan sağlık sorunlarınız hakkında bilgi alabilir, yönlendirme talep edebilirsiniz.

ODA SÜSLEME-FOTOĞRAFÇI MODÜLÜ

1 . Oda Süsleme*

Anne ve babaların isteğine bağlı olarak oda, bebeğin cinsiyetine

göre süslenebiliyor.

Verilen Hizmetler:

 • Kapının tül giydirilerek paketlenmesi
 • Büyük boy lüks kapı çelengi
 • Kapı arkası fiyonk süslemesi
 • Yatak ayak ucunun tül ile paketlenmesi
 • Balonlar ile süsleme

2. Doğum Fotoğrafçısı*

Dünyaya yeni gelen bebeğin doğum anını, anne ile babanın

bu anlardaki heyecanını ölümsüzleştirmek için doğum fotoğrafçısı hizmeti veriliyor.

Verilen Hizmetler:

 • 50 adet fotoğraf özel programla işlemlerden geçirilmiş şekilde özel tasarım DVD ile teslim
 • Yaklaşık 4 dakika sürecek olan 30 adet fotoğraf içeren müzikli fotoklip
 • 1 adet 50*70 ebadında poster
 • 1 adet 30*60 ebadında 10 yaprak-20 sayfa / 40-50 fotoğraf içeren panoramik albüm
 • 2 adet 15*15 ebadında 40-50 fotoğraf içeren küçük boy panoramik album

 

* Oda Süsleme ve Doğum Fotoğraf hizmetleri için anlaşmalı firma listemizden seçim yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin: 444 55 44